Mierīgais un klusais Ziemassvētku laiks mudina rosīties virtuvē un gatavot pašam. Ļauj vaļu radošumam un izveido piparkūku mājiņu!

Parūpējies par mājiņas detaļām, saliec kopā sienas un jumtu un izdekorē ar krāsainiem saldumiem – Tavs krāšņais namiņš pārsteigs visus! Fazer sniedz padomus, lai gatavošanas process būtu vienkāršāks.

 Vispirms izveido vēlamā izmēra papīra trafaretu mājiņas logiem un durvīm. Izrullē piparkūku mīklu un ar trafaretu palīdzību izgriez nepieciešamās detaļas – sienas, jumtu, neaizmirstot arī mājiņas pamatni, kura jāveido lielāka nekā pati mājiņa. Tad tā turēsies stabili un galvenais – vairāk vietas raibām dekorācijām!

Saliec uz cepampapīra izveidotās detaļas. Ievieto tās cepeškrāsnī un cep aptuveni 7 minūtes 175 grādu temperatūrā. Tikmēr saputo vienu olas baltumu un pakāpeniski pievieno aptuveni 200 ml pūdercukura. Ieliec to stingrā plastmasas maisiņā ar izdurtu galu, lai varētu grezni izdekorēt topošo piparkūku mājiņu.

Lai varētu sastiprināt kopā mājiņas detaļas, Tev būs nepieciešama piparkūku “līme” – karsta karamele. To iespējams pagatavot, mazā ūdens daudzumā izkausējot cukuru pannā. Namiņa tapšanas laikā karamele jātur siltumā. Detaļu sastiprināšanai var izmantot arī olbaltuma glazūru.

Apbruņojies ar pacietību! Šis ir sarežģītākais mirklis tapšanas procesā – mājiņas detaļu sastiprināšana. Iemērc detaļas malu karamelē, bet esi uzmanīgs – panna ir karsta! Vispirms piestiprini sienas, tad abas jumtiņa daļas, un visbeidzot – savieno pamatni ar jumtu. Raugies, lai uz jumtiņa līme atrodas īstajā vietā, jo karamelei nav jāatrodas pašā malā tam. Izveido līniju, izmantojot virtuves otiņu.

Pēc detaļu savienošanas jautrība var sākties! Ļaujies svētku fantāzijai – ar izveidoto glazūru uzzīmē sniegpārsliņas, veido lāstekas, izkrāšņo mājiņu ar saldumiem! Izmanto Fazer Finladia marmelādes košam akcentam. Pašizceptās piparkūkas papildinās namiņa apkārtni. Un, re – krāšņā un greznā piparkūku mājiņa gatava aplūkošanai!