Vai Tu zini, kā garšo svētki? Vai nojaut, kā izskatās prieks? Radi līksmību mājās, aicinot ciemiņus uz kopīgu maltīti! Neatņemama svētku galda sastāvdaļa ir maize. Kā to pasniegt?

Lai galda noformējums radītu svētku sajūtu, ir svarīgi pievērst uzmanību detaļām. Pasniedz maizi skaistos traukos, izmanto augļus, dārzeņus un zaļumus dekorēšanai un ietērp ikdienas maltīti greznumā!

Maizes pasniegšana

Mūsu vecmammas īpaši uzsvēra, ka pirmais ēdiens, kuram obligāti jābūt uz svētku galda, ir maize. Pat mazākajā franču provinces kafejnīcā viesmīlis, tikko paspējis ierādīt galdiņu, nekavējoties pasniegs krūku ar ūdeni un siltu bageti salmu groziņā. Itāļi pirms katras ēdienreizes piedāvās karstu fokaču ar parmezāna sieru, pasniegtu uz koka dēlīša un pārlietu ar olīveļļu. Gluži kā galda piederumi, garšvielu trauki un salvetes, tiek servēta arī maize.

Maizi pasniegt ieteicams vienmēr - pusdienās, romantiskās vakariņās, ģimenes brančā vai piknikā. Tā ir ne tikai lielisks papildinājums, izceļot garšas nianses, bet noder arī kā izsmalcināts rotājums katrā svētku reizē.

Ģimenes brančs vai draugu pasēdēšana

Ja ciemos gaidi savus mīļos vai arī grasies radīt kulinārijas šedevrus draugu ballītei, ļaujies fantāzijai! Iztēles lidojums ir pareizais solis, kad plānota lielas kompānijas kopā sanākšana. Uz galda jābūt dažādībai - vairāku izmēru, krāsas un formas šķīvji un glāzes apmierinās ikviena ciemiņa vēlmes un gaumes izjūtu. Izklāj krāsainas salvetes. Saliec vienā vāzē gerberas, rozes, margrietiņas un īrisus – veido bagātīgu ziedu buķeti. Vienā traukā pasniedz gan Druvas Klona rudzu maizi, Fazer Gardo baltmaizi, gan dažāda veida porcijmaizes. Piepildi maizes trauku ar  zaļumiem, kuri pēc iespējas ilgāk nevīst (piemēram, rozmarīns) un pieliec klāt mazus čili piparu gabaliņus. Draugi un radi noteikti novērtēs Tavu centību, rūpes un asprātību.

Fazer maizes pasniegsana

Romantiskas vakariņas vai smalkas pusdienas

Romantika pieprasa izsmalcinātību. Papildini galda klājumu ar greznu servīzi, sudraba galda piederumiem un augstākās kvalitātes salvetēm. Uz galda liec dažādu veidu Fazer Select maizi un papildini to ar vīnogu ķekaru vai dzeltenām krizantēmu galviņām.