Fazer Latvija atbildībā ir maizes biznesa attīstība Latvijas tirgū, vienlaikus ceptuve Ogrē nodrošina produkciju Igaunijas, Lietuvas un Somijas tirgiem.

Īss ieskats mūsu vēsturē

2001.gads

Fazer Latvija vēsture sākas 2001. gada decembrī, kad Fazer iegādājas maiznīcu Ogres maiznieks, kas pirms tam, apvienojies ar vienu no Latvijā zināmākajām maiznīcām, Druva. Visa ražotne ir pārcelta uz Ogri. Sākotnēji uzņēmuma tirgus daļa ir ~4-5% no kopējā maizes tirgus Latvijā.

Mēs lepojamies ar to, ka esam ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā. Neskatoties uz to, ka ar Fazer vārdu maiznīca strādā kopš 2001. gada, uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1946. gadā, kad Rīgā darbu uzsāka maizes un makaronu fabrika, kuras produkcija tika marķēta ar “Druvas” zīmolu. “Druva” bija pirmais uzņēmums padomju laiku Latvijā, kas sāka atjaunot Latvijas maizes cepšanas labākās tradīcijas - maizīte tika cepta pēc atjaunotām senām receptūrām, izmantojot agrāko meistaru pieredzi.

2002. gads

Tiek veikta Druva zīmola atjaunošana – tika izstrādāts jauns logo, kas labāk atspoguļo zīmola vērtības – no vecmodīga uz tradicionālu ar orientāciju uz mūsdienīgām ģimenēm. Vienlaikus zīmola ar vizuālo maiņu tika atjaunots produktu portfelis.

2005. gads

Latvijas tirgū ienāk pirmā maize ar Fazer zīmolu.

2007. gads

Fazer pabeidz vērienīgu maiznīcas atjaunošanas projektu – tiek uzbūvēta jauna plaša un moderna ražotne un jaunas biroja telpas Ogrē.

2008. gads

Tiek veikta Druva zīmola atjaunošana, nedaudz mainot logo un atjaunojot produktu iepakojumus.

2010. gads

Pēc Fazer Grupas strukturālajām pārmaiņām, Fazer Latvijā pārņem atbildību par Fazer saldumu tirdzniecību Latvijā.

2014. gads

Fazer apvieno maiznīcas Baltijā, izveidojot vienotu uzņēmumu Fazer Bakery Baltic. Fazer Latvija kā Fazer Bakery Baltic vienība atbild par maizes biznesu Latvijas tirgū.
Gada beigās tiek veikta trešā Druva zīmola atjaunošana ar mērķi būt mūsdienīgākam; komunicēt zīmola tīrību; skaidrāk atspoguļot konkrēto maižu ģimeņu vērtības un vienlaikus atšķirīgo.

2015. gads

Martā tiek pabeigta Fazer Baltijas valstu ražotņu konsolidācija, pārceļot ražošanas līnijas no Tallinas uz Ogres un Kauņas ceptuvēm. Ogres ceptuve tiek paplašināta, uzstādot porciju maižu līniju un izveidojot Baltijas loģistikas centru.

Blakus ceptuvei Ogrē tiek uzcelta jauna moderna saldētu kūku ražotne, kas svinīgi, piedaloties Latvijas Republikas prezidentam Raimondas Vējoņa kungam, tiek atklāta 9. septembrī.

2016. gads

Augusta beigās kūku ražotne sāk cept Fazer Dessert kūkas Latvijas un Igaunijas tirgiem.

2017. gads

Fazer Latvija iegūst starptautisko energoefektivitātes sertifikātu ISO 50001:2011 un starptautisko pārtikas drošības sertifikātu FSSC 22000."