Kā liecina uzņēmuma Fazer Latvija un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktais pētījums,* tad 71% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar pazeminātu D vitamīna līmeni organismā, savukārt tikai 27% norādījuši, ka savu D vitamīna līmeni organismā novērtē kā pietiekamu. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka 99% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka D vitamīnam ir neatsverama loma cilvēka veselības nodrošināšanā un tas atbild par nozīmīgu funkciju pildīšanu mūsu organismā.

Vaicāti par kādu funkciju nodrošināšanu mūsu ķermenī atbild D vitamīns, 43% no aptaujātajiem atzina, ka uzskata, ka D vitamīns mūsu ķermenī nodrošina normālu imūnsistēmas darbību. Savukārt, 21% minēja, ka D vitamīns palīdz uzturēt zobu veselību. 23% aptaujāto respondentu uzskatīja, ka D vitamīns palīdz nodrošināt normālu smadzeņu darbību, atbild par stipriem un spēcīgiem kauliem un palīdz uzturēt normālu muskuļu darbību (37%), kā arī palīdz ķermenim cīnīties ar infekcijām (34%) un gādā par možumu un labsajūtu (33%). 57% no aptaujātajiem atzina – D vitamīns nodrošina visu augstāk minēto funkciju darbību mūsu ķermenī.

“Aptaujas rezultāti liecina par to, ka cilvēki ir informēti, ka D vitamīns ir būtisks mūsu ķermeņa pilnvērtīgai darbībai vairākos aspektos. Protams, galvenais virziens ir tas, ka D vitamīns veicina kalcija un fosfora uzsūkšanos organismā, kas ir ļoti būtiski, lai būtu stipri kauli un zobi. Tas ir ļoti svarīgi augošā vecumā bērniem, lai notiktu adekvāta skeleta veidošanās, kā arī vecākiem cilvēkiem osteoporozes profilaksei. Papildus tam D vitamīns pilda arī citas svarīgas funkcijas, piemēram, nodrošina normālu imūnsistēmas darbību. Tāpat arī garastāvoklis, darba spējas, nogurums, apātija vai depresija savā ziņā arī saistīta ar D vitamīna pietiekamību ēdienkartē. Kopumā svarīgas ir visas šīs funkcijas un, lai tās nodrošinātu, ikvienam cilvēkam dienā būtu jāuzņem 10 mikrogrami (µg) jeb 400 SV D vitamīna,” skaidro Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs un diētas ārsts Dr. Andis Brēmanis.

“Sekojot līdzi aktualitātēm, kad Latvijas iedzīvotājiem rudens – ziemas periodā bieži vien ir nepieciešams papildus uzņemt D vitamīnu, mēs Fazer turpinām radīt inovāciju maizes tirgū un vienai no pircēju iemīļotām produktu līnijām receptūrā esam pievienojuši D vitamīnu, un jau pavisam drīz pircējiem būs iespēja meklēt jaunos produktus veikalu plauktos. Fazer mērķis ir radīt produktus ar pievienoto vērtību, rūpējoties par ikviena labsajūtu un pilnvērtīgu maltīti, tādēļ ceram, ka gaidāmā produktu līnija ne vien iepriecinās gardēžus un padarīs mūsu ikdienu labāku, bet arī vērsīs uzmanību uz D vitamīna nozīmīgumu veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanā,” stāsta “Fazer Latvija” mārketinga vadītāja Zane Bērziņa.

*Pētījums veikts sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Pētījums veikts laika posmā no 22.12.2020. – 30.12.2020., un tajā piedalījās 500 respondenti.