“Fazer” ir parakstījis vienošanos ar Maskavas vadošo maizes izstrādājumu uzņēmumu “Kolomensky Bakery and Confectionery Holding” par “Fazer” Krievijas meitas uzņēmuma pārdošanu. “Fazer” ir saņēmis visus nepieciešamos apstiprinājumus, tostarp Krievijas Federālā pretmonopolu dienesta (FAS) apstiprinājumu. Darījums tiks pabeigts nekavējoties, un līdz ar to visas “Fazer” darbības Krievijas tirgū tiks izbeigtas. Darījuma vērtība netiek atklāta.

 

"Esmu gandarīts, ka esam parakstījuši līgumu par Krievijas uzņēmuma pārdošanu. Iziešana no Krievijas tirgus ir sarežģīts process, taču tagad mēs esam soli tuvāk tam, lai panāktu pilnīgu un kontrolētu izstāšanos no tā," atklāj “Fazer Group” prezidents un izpilddirektors Kristofs Fitztums (Christoph Vitzthum).

 

“Fazer” paziņoja par uzņēmuma plāniem par iziešanu no Krievijas tirgus 6. martā, kā arī par visu eksporta un ieguldījumu darījumu pārtraukšanu Krievijā. Pēc “Fazer” paziņojuma par darbības pārtraukšanu, vietējā vadība ir patstāvīgi vadījusi darbību Krievijā. Kopš lēmuma pieņemšanas par Krievijas tirgus pamešanu, “Fazer” ir neatlaidīgi strādājis, lai atrastu piemērotu pircēju, un vienlaikus ir veicis visus iekšējos sagatavošanās darbus, piemēram, atdalījis uzņēmuma iepriekš kopējās IT sistēmas. Tirgus pamešanas procesa ietvaros ir pabeigta arī Krievijas meitas uzņēmuma nosaukuma maiņa, un “Fazer” kā produktu zīmola izmantošana Krievijā tiks pārtraukta. 

Aizvadītajā gadā neto apgrozījums no Krievijas tirgus sasniedza aptuveni 157 miljonus eiro, kas sastādīja ap 13% no kopējā “Fazer Group” neto pārdošanas apjoma. Darbība Krievijas tirgū ietver trīs maizes ceptuves Sanktpēterburgā un vienu Maskavā, kur kopumā nodarbināti ap 2300 darbinieku. Pēc “Fazer” aiziešanas no Krievijas tirgus, visi esošie darbinieki pāriet “Kolomensky Bakery and Confectionery Holding” pārziņā.