2017. gada martā Fazer Latvija ieguva starptautisko sertifikātu ISO 50001:2012, kas apliecina, ka uzņēmumā ieviestā Energopārvaldības sistēma atbilst minētā standarta prasībām. Sertifikātu izsniedza SIA LRTDEA – TUV Rheinland grupa.

Atbildība pret apkārtējo vidi ir viena no Fazer sociālās atbildības virzieniem, kur nozīmīgs aspekts ir enerģijas patēriņa samazināšana. Fazer Latvija mērķis ir laika posmā no 2012. līdz 2020. gadam samazināt elektroenerģijas patēriņu par 20%. Tas ir komplekss pasākums, optimizējot darbu plānošanu maiznīcā un attīstot ražošanu, uzstādot iekārtas, kas ir energoefektīvas un tērē mazāk enerģiju. Uzņēmuma aprēķini liecina, ka tādējādi gada laikā izdodas samazināt kopējo enerģijas patēriņu par aptuveni 2-3%.

“Iegūtais ISO 50001:2012 sertifikāts ir apliecinājums darbam, ko veicam jau daudzu gadu garumā. Uzņēmumā esam ieviesuši virkni energoresursu taupības pasākumus gan mūsu ražotnē, gan birojā. Tas ir nepārtraukts process, jo vienmēr var labāk, un galvenais virzītājspēks ir pašu darbinieku attieksme. Piemēram, izslēdzot gaismu birojā vai ierīci ražotnē, ja konkrētajā brīdī tā nav vajadzīga. Pat nelielas lietas summējoties, var dot ievērojamu pozitīvu pienesumu”, komentē Baiba Gulbe, Fazer Bakery Baltic komunikācijas direktore.

2013. gadā, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, Fazer Latvija īstenoja projektu, lai maizes cepšanas procesā radušos siltumu savāktu un izmantotu apkurei, ūdens sildīšanai un citām vajadzībām. Projekta mērķis bija oglekļa dioksīda emisijas samazināšana un vienlaikus energoresursu taupīšana. Jau četrus gadus Fazer Latvija biroja telpas un ūdens sildīšana ražotnē tiek veikta, izmantojot maizes cepšanas procesā radušos tvaiku. Saskaņā ar uzņēmuma aprēķiniem, gada griezumā ieguvums ir kopējā gāzes patēriņa samazinājums vidēji par 10-14%.

Fazer Latvija atbildības pret apkārtējo vidi projekti ietver arī ražošanas procesa atkritumu un kvalitātes prasībām neatbilstošas produkcijas savākšanu pārstrādei. Otrreizējai pārstrādei tiek nodotas arī presētas iepakojuma kartona kastes un papīrs.

Par Fazer
Fazer ir starptautisks ģimenes uzņēmums, kurš specializējas maizes, saldumu un cepumu ražošanā, kā arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums strādā astoņās valstīs, un tā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm. Fazer misija ir radīt garšas baudījumu. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1891. gadā tā panākumu pamatā ir izcila produktu un pakalpojumu kvalitāte, spēcīgi zīmoli, kompetenti darbinieki, kā arī atbildīga pieeja it visā, kas tiek darīts. Fazer Grupas neto apgrozījums 2016. gadā sasniedza gandrīz 1,6 miljardus eiro, uzņēmumā strādā aptuveni 15 tūkstoši darbinieku. Fazer savā darbībā ievēro stingrus ētikas principus, kas balstās uz uzņēmuma vērtībām un ANO ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nosacījumiem.

Fazer Latvija ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar diviem zīmoliem – Fazer un Druva. Maize tiek cepta mūsdienīgā ražotnē Ogrē, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā. Fazer Kefīra baltmaize atzīta par veiksmīgāko jauno produktu maizes kategorijā 2016. gadā Latvijā un šobrīd ir ceturtā pirktākā baltmaize. 2015. gadā Ogrē darbu ir sākusi jauna mūsdienīga kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne. Fazer saldumi, no kuriem Latvijā populārākie ir šokolādes Karl Fazer un Geisha, tiek ražoti Somijā. 2016. gadā Fazer Latvija apgrozījums bija 24,23 milj. eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 320 darbinieku, un tas ir lielākais darba devējs Ogrē.

Makes the world taste good.

Plašāka informācija:
Fazer Latvija SIA, pasts@fazer.lv, t. 65071040