Vienas no Latvijas lielākajām maiznīcām Fazer Latvija apgrozījums 2015. gadā sasniedza 21,59 milj. eiro, kas ir par 28,6% vairāk nekā 2014. gadā. Pagājušogad Fazer Grupa pabeidza Baltijas ražošanas konsolidācijas projektu - paplašināja maiznīcu un uzbūvēja jaunu kūku ražotni Ogrē, investējot vairāk nekā 5 milj. eiro un izveidojot vairāk nekā 40 jaunas darba vietas. Savukārt Fazer Grupas apgrozījums 2015. gadā sasniedza 1,58 miljardus eiro, kas ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa ir palielinājusies un sasniedza 44,9 milj. eiro.

Kristofs Fitctums (Christoph Vitzthum), Fazer Grupas prezidents komentē: “Mēs strādājam, lai nostiprinātu Fazer konkurētspēju un rentabilitāti. Pēdējo trīs gadu laikā Fazer ir investējis aptuveni 100 milj. eiro Somijā un nākamo trīs gadu laikā mēs plānojam investēt tikpat, veicinot eksportu un radot jaunas darba vietas”. Vienlaikus 2015. gadā Fazer Grupa vairāk nekā 22 milj. eiro ir investējusi citās valstīs, kur kā nozīmīgākie projekti ir maiznīcas Ogrē paplašināšana un industriālās virtuves izveide Kavlingē (Kavlinge) Zviedrijā.

2015.gadā Fazer Grupa īstenoja arī vairākas sociālās atbildības programmas, tostarp panākot, ka no ražošanā radītajiem atkritumiem 93% tiek izmantoti otrreiz vai no tiem radīta enerģija, 80% no izmantotās enerģijas ražota no atjaunojamiem resursiem, kā arī negadījumu skaits darba vietās samazināts par 13,8%.

“Savus galvenos mērķus 2015. gadā – pabeigt ražošanas konsolidāciju Baltijā un nostiprināt tirgus pozīcijas, esam sasnieguši, neskatoties uz pastāvīgajiem izaicinājumiem, ko rada arvien sarūkošais maizes tirgus un sīvā konkurence. Mainoties patērētāju vēlmēm, tradicionālās maizes patēriņš turpina sarukt visās Baltijas valstīs. Tāpēc, lai attīstītos, uzņēmumiem ir jābūt elastīgiem, piedāvājot gan tradicionālo rudzu un kviešu maizi, gan jaunus maizes veidus ar pievienoto vērtību, papildinot to ar sēklām un graudiem, jo tieši tādu maizi, domājot par veselīgāku uzturu, arvien vairāk pieprasa patērētāji. Pateicoties investīcijām maiznīcas paplašināšanā un kūku ražotnes izveidē, esam palielinājuši eksportu uz Somiju un pārējām Baltijas valstīm vairāk nekā divas reizes”, informē Mindaugs Snarskis (Mindaugas Snarskis), Fazer Bakery Baltics rīkotājdirektors.

2015. gada pavasarī Fazer pabeidza ražošanas konsolidācijas projektu Baltijā, kā rezultātā visas ražošanas līnijas tika pārceltas uz Ogres un Kauņas maiznīcām. Projekta ietvaros Fazer maiznīcā Ogrē ir paplašināta ražotne, pārveidojot esošās līnijas un uzstādot jaunu porciju maižu līniju. Tāpat pērn darbu uzsāka jaunuzceltā saldēto kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne, kas sākotnēji orientējas uz eksportu. Kopumā ražotnē Ogrē pagājušogad investēti vairāk nekā 5 miljoni eiro un izveidotas vairāk nekā 40 jaunas darba vietas.

Attiecībā uz 2016. gada plāniem M. Snarskis komentē: “Šogad Fazer Latvija galvenais mērķis ir augt
maizes tirgus segmentos ar pievienoto vērtību, īpašu uzmanību veltot straujāk augošajiem segmentiem - saldētiem produktiem un uzkodām (snacks). Mēs turpināsim stiprināt mūsu zīmolus un patērētājus noteikti pārsteigsim ar jaunumiem, tai skaitā Ogrē ceptām kūkām, ko plānojam palaist Baltijas tirgū šī gada rudenī. Mūsu ambīcija un mērķis vienlaikus ir nodrošināt augstākās kvalitātes produktus.”

Par Fazer 

Fazer ir starptautisks ģimenes uzņēmums, kurš specializējas maizes, saldumu un cepumu ražošanā, kā arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums strādā astoņās valstīs, un tā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm. Fazer misija ir radīt garšas baudījumu. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1891. gadā tā panākumu pamatā ir izcila produktu un pakalpojumu kvalitāte, spēcīgi zīmoli, kompetenti darbinieki, kā arī atbildīga pieeja it visā, kas tie darīts.

Fazer Grupas neto apgrozījums 2015. gadā sasniedza gandrīz 1,5 miljardus eiro, uzņēmumā strādā vairāk nekā 15 tūkstoši darbinieku. Fazer savā darbībā ievēro stingrus ētikas principus, kas ir balstās uz uzņēmuma vērtībām un ANO ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nosacījumiem. Šogad Fazer svin 125. veiksmīgas darbības gadu, kā arī uzņēmuma dibinātāja Karla Fazera 150. dzimšanas dienas jubileju!

Fazer Latvija ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar diviem zīmoliem – Fazer un Druva. Maize tiek cepta mūsdienīgā ražotnē Ogrē, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā. 2015. gadā Ogrē darbu ir sākusi jauna mūsdienīga kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne. Fazer saldumi, no kuriem Latvijā populārākie ir šokolādes Karl Fazer un Geisha, tiek ražoti Somijā. 2015. gadā Fazer Latvija apgrozījums bija 21,59 milj. eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 300 darbinieku, un tas ir lielākais darba devējs Ogrē.
Makes the world taste good.


Plašāka informācija:
Fazer Latvija SIA, pasts@fazer.lv, t. 65071040