Fazer Grupas operatīvās darbības rezultāti 2014.gadā ir stabili, apgrozījums pērn sasniedzis 1, 65 miljardus eiro un tas ir par 2, 8% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Samazinājums ir skaidrojams ar lielajiem izaicinājumiem saistībā ar pasaules notikumiem, īpaši ar Krievijas rubļa vērtības ievērojamo kritumu attiecībā pret eiro. Fazer Grupā veiktā stratēģijas atjaunošana un uzsāktās reformas prognozē uzņēmumam pozitīvu izaugsmi 2015.gadā.

Fazer mērķis ilgtermiņā ir rentabla attīstība un, lai to sasniegtu, ir definētas prioritātes un vienlaikus veiktas izmaiņas uzņēmuma struktūrā. „Mēs palielināsim efektivitāti un turpināsim investēt, lai attīstītu mūsu uzņēmumus. Lielāko uzsvaru liksim uz to, lai nodrošinātu augstu kvalitāti un drošu darba vidi un produktus, kā arī vienkāršosim iekšējos procesus un struktūru,” norāda Fazer Grupas prezidents Kristofs Fitctums (Christoph Vitzthum).

Korporatīvā sociālā atbildība ir fundamentāla Fazer zīmola sastāvdaļa. 2014. gadā Fazer atjaunoja uzņēmuma sociālās korporatīvās atbildības vīziju, stratēģiju un programmu un Fazer ētikas principus. Fazer plāno palielināt atbildīgi iegūta kakao īpatsvaru, ko uzņēmums izmanto savas produkcijas ražošanā.  Fazer mērķis ir 2017.gadā panākt to, lai 100% viss uzņēmumā izmantotais kakao apjoms, būtu izsekojams un atbilstu atbildīgas ražošanas kritērijiem. 2014. gadā 50% no uzņēmumā izmantotā kakao bija iegūti atbilstoši atbildīgas ražošanas kritērijiem, 2015. gada mērķis ir palielināt šo īpatsvaru līdz 70%.

 

Fazer Latvija pērn uzsācis vairākus vērienīgus attīstības projektus

Pērn Fazer Latvija apgrozījums sasniedza 16,79 miljonus eiro, kas ir par aptuveni 8% mazāk nekā 2013. gadā. Samazinājums skaidrojams gan ar to, ka joprojām Latvijā, tāpat kā citās Baltijas valstīs, turpinās maizes tirgus samazināšanās, un vienlaikus saasinās konkurence. Uzņēmums atbilstoši Fazer Grupas jaunajiem uzstādījumiem, ar mērķi palielināt efektivitāti un rentabilitāti ilgtermiņā, īstenoja strukturālas reformas, izveidojot vienotu uzņēmumu Baltijā un pārnesot visu ražošanu uz Ogres un Kauņas maiznīcām.

Vienlaikus 2014. gada rudenī tika uzsākts vērienīgākais Fazer attīstības projekts Baltijā – saldētu kūku un konditorejas izstrādājumu ražotnes būvniecība Ogrē. Jaunā ražotne darbu sāks 2015. gada septembrī. Kopējās Fazer investīcijas Ogrē pārsniedz 5 milj. eiro, tiks izveidotas aptuveni 40 jaunas darba vietas.

„Pagājušais gads uzņēmumam bija ļoti nozīmīgs, jo paralēli operatīvajam darbam, īstenojām projektus, kas mums dos iespēju nostiprināt konkurētspēju Baltijas valstu tirgos ilgtermiņā. Maizes tirgus sarūk, mainās patērētāju paradumi un uzņēmumiem ir jāmainās. Lai arī 2014. gada rezultāti atpaliek no pagājušā gada, mēs esam īstenojuši reformas un paplašinājušies, lai jau šogad rezultāti būtu pozitīvi, ” skaidro Mindaugas Snarskis, Fazer Bakery Baltic rīkotājdirektors.