9. septembrī Ogrē atklāta Fazer kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne, kurā investēti 4,5 miljoni eiro un radītas 33 jaunas darba vietas. Sākotnēji visu produkciju plānots eksportēt. Jauno ražotni atklāja un ar tās darbību pirmie iepazinās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola un Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens. 

 

9. septembrī Ogrē atklāta Fazer kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne, kurā investēti 4,5 miljoni eiro un radītas 33 jaunas darba vietas. Sākotnēji visu produkciju plānots eksportēt. Jauno ražotni atklāja un ar tās darbību pirmie iepazinās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola un Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.

 

Ražotnē, kas ir pilnībā integrēta Fazer maiznīcas infrastruktūrā, ir uzstādītas divas modernas līnijas, kas nodrošina efektīvu ražošanu un augstu kvalitāti. Vienlaikus, kūku un konditorejas izstrādājumu garnēšana būs roku darbs.  Konditoru atlase un apmācības tika veikta šis vasaras laikā. Sākotnēji visa saražotā produkcija tiks eksportēta, savukārt, Latvijā un Baltijas valstu tirgos produktu tirdzniecība tiek plānota no 2016. gada.

 

“Fazer jaunā un modernā ražotne ir daļa no Fazer darbības efektivitātes uzlabošanas un nākotnes attīstības plāniem. Latviju par vietu, kur attīstīt ražošanu, esam izvēlējušies tās ģeopolitiskā novietojuma dēļ – Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, kas nozīmē stabilitāti, Latvija atrodas tuvu Ziemeļvalstīm, kas nozīmē, ka mēs varam būt ātri un elastīgi. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka maiznīca Ogrē strādā jau no 2001. gada un šeit ir pietiekami vietas, lai ražotni paplašinātu. Mūsu biznesā svarīgs ir cilvēku darbs, un mēs zinām, ka šeit cilvēki strādā atbildīgi un profesionāli,” skaidro Petri Kujala, Fazer Bakery izpilddirektors.

 

“Pārtikas ražošanas nozarei Latvijā ir dziļas saknes. Tā ir viens no mūsu valsts tautsaimniecības stūrakmeņiem. Bagātas šīs nozares tradīcijas ir Ogrē, kur tās koptas jau daudzu gadu garumā, pateicoties arī Somijas investīcijām, turklāt šodien mēs esam liecinieki tam, ka pārtikas ražošana šeit turpināsies ar jaunu sparu,” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

 

Fazer kūku un konditorejas izstrādājumu ražotnes būvniecība tika uzsākta pērnā gada rudenī, un darbi  pabeigti šī gada augustā. Šobrīd jaunā ražotne ir pilnībā integrēta esošās Ogres maiznīcas infrastruktūrā un jau uzsākusi darbību. Jaunās ražotnes platība ir 1100 m2.

 

Par Fazer

Fazer ir starptautisks ģimenes uzņēmums, kurš specializējas maizes, saldumu un cepumu ražošanā, kā arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums strādā astoņās valstīs, un tā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm. Fazer misija ir radīt garšas baudījumu. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1891. gadā tā panākumu pamatā ir izcila produktu un pakalpojumu kvalitāte, spēcīgi zīmoli, kompetenti darbinieki, kā arī atbildīga pieeja it visā, kas tie darīts. Fazer Grupas neto apgrozījums 2014. gadā sasniedza vairāk nekā 1,6 miljardus eiro, uzņēmumā strādā vairāk nekā 15 tūkstoši darbinieku. Fazer savā darbībā ievēro stingrus ētikas principus, kas balstās uz uzņēmuma vērtībām un ANO Globālā līguma nosacījumiem.

Fazer Latvija ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar diviem zīmoliem – Fazer un Druva. Maize tiek cepta mūsdienīgā ražotnē Ogrē, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā. Savukārt Fazer saldumi, no kuriem Latvijā populārākie ir šokolādes Karl Fazer un Geisha, tiek ražoti Somijā. 2014. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 16,79 milj. eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 300 darbinieku, un tas ir lielākais darba devējs Ogrē.

Makes the world taste good

Papildu informācija: Baiba Gulbe, Fazer Bakery Baltic Komunikācijas direktore, 29278780, baiba.gulbe@fazer.com